Kunhůtky - Patchwork

Uživatel: Přihlásit se
 

 Aktuality

 Diskuze

 Články

 Vzkazy

 Akce

 Návody

 Postupy

 Mystery

 Galerie

 Blog

 Registrace

 Přihlášení

 

large1.JPG
26.08.2014

Výtvor lektorky kurzu :)
26.08.2014

Dobrý den, velice vám
děkuji za návod na toto
pouzdro. už dlouho jsem
toužila si takové
ušít a i když mé
šicí zkušenosti jsou
jen zanedbatelné, podle
vašich fotek s popisky
to šlo úplně samo.
Ještě jednou díky a
těším se na další
skvělé nápady.

25.02.2014

... malý Pešek 2011 -
Jindřiši!ka, Maruška,
Pavla, Zuzka, Silvana,
děkuj

15.09.2013

kufrik spredu 1.jpg
12.12.2011

mořský swap 2011
22.11.2011

PB0814841.JPG
08.11.2011

pešek 2011
08.11.2011

malý Pešek
27.10.2011

upravený konečný
můj.JPG

25.09.2011

Chodí Pešek okolo... Aneb mini Round Robin

1. část   2. část   3. část   4. část   5. část   6. část  

Páté kolo

Předposlední kolo... Neuvěřitelné, jak to letí.
Troufám si odhadovat, že toto kolo je nejvíc poznamenané dovolenými a prázdninami - alespoň u mě to tak je - už jsem vyhlásila, že v srpnu mě nikdo nedostane z domova - i tento víkend jsme bohužel na cestách. Připadá mi to jako minulý týden když jsem pouštěla čtvrté kolo - a najednou je tu páté...

Hned na začátku okoukneme veřejné Pešky, a konečně jsou úplně všechny!

pesek5.jpg

Můj zkušební Pešek - dal mi zabrat - a jsem pyšná, že se mi podařilo dohnat zpoždění...
Olemovala jsem tmavě minulé kolo abych uzavřela prus seminole a přidala jsem výrazný motiv do středu trojúhelníků. Mám i představu o dalším pokračování - snad se mi podaří uskutečnit...

pesek5a.jpg

Ivančin Pešek - zase naprosto překvapivý, zase krásný a zase jiný než jsem si troufla odhadovat, jsem opět nadšená :) Jak jinak...
Moc se těším na pokračování!!!
Cituji autorku:
Měsíc utekl jako nic, a tak jsem tu zase se svým dílem. Tentokrát mi dal Pešíček docela zabrat. Jednak tou chválou jsem cítila poněkud větší zodpovědnost a pak se mi tady střídají vnoučátka jeden klouček za druhým až šestým. Takže mi poněkud chybělo rozpoložení. Ale čtyřletý Honzík, který je přímo poblázněný do sopečné činnosti a jiných katastrof v mých třech kolech peška viděl lávu a sopečné erupce, tak jsem to pojala trochu mírumilovněji s povrchem zemským. Ještě jsem mu slíbila ušít i kytičku, ale když na ni mělo dojít, usoudila jsem, že by to bylo moc přeplácané. Tak bude-li se hodit, naaranžuju mu ji pro radost příště.

pesek5b.jpg

Lenčin pirátský Pešek - Přesně jak jsme odhadovali - piráti zde svádějí líté námořní boje - a tak bylo potřeba přidat ostrovy a válečnou armádní loď.

pesek5c.jpg

A konečně, dorazil poslední Pešek, Věrčin - a je krásný! Na tomto Pešku je jasně vidět, že v jednoduchosti je krása. Kdybych ho měla popsat jedním slovem, asi by mě napadaly výrazy jako elegantní, příjemný, něžný...

pesek5d.jpg

Irenčin Pešek - přinesl překvapení - pokračování jednoduché, efektní - a pro mě jednoznačně indiánské - moc se mi líbí! :)

A jak budeme pokračovat tentokrát?

Předposlední kolo začíná celé dílo zakončovat, takže by mělo jednotit a vnést soulad do celého Peška - návodem bude velmi snadné, ale přemýšlením a nápady nikoli... Minulé kolo bylo rozsáhlé, toto nebude velké, ale ani nebude malinké. Přesto to bude zábava - doufám... Jen pro zajímavost - v tomto kole by Pešci měli poporůst přes jeden metr!

Ve čtvrtém kole jsme opakovali kolo druhé - takže tentokrát si zopakujeme kolo třetí :)

V praxi to znamená, že Peška budeme lemovat 10 cm (11,5 cm s přídavky na švy) širokým pruhem - ale pozor, neměla by to být hladká látka, ale zdobný pruh - za sebe doporučuji zopakovat nebo parafrázovat některý motiv z předchozích kol, ale Pešci mohou být tak rozdílní, že se toto doporučení nemusí k některému Peškovi hodit. Totéž může platit pro mé opětovné doporučení na zvýraznění rohů... Ale co vůbec radím - jste už zkušené Peškařky, takže nepochybuji, že si poradíte a že to bude jedna velká nádhera!

Je také nejvyšší čas začít přemýšlet o způsobu předání - moc by se mi líbila nějaká velká hromadná akce. Ukázání jednotlivých Pešků majitelkám bude plné překvapení - a kdyby to proběhlo hromadně, bylo by to moc prima. Co to spojit se společným víkendem nebo alespoň odpolednem a přibrat třeba i další program?

Již tradičně přeji příjemné šití, dobrou zábavu a zvládnutelnou zvědavost :)

 
Vložení fotografie
Nová fotografie: 
Popis fotografie: 


Musíte být přihlášení
 
kunhutky@seznam.cz