Kunhůtky - Patchwork

Uživatel: Přihlásit se
 

 Aktuality

 Diskuze

 Články

 Vzkazy

 Akce

 Návody

 Postupy

 Mystery

 Galerie

 Blog

 Registrace

 Přihlášení

 

large1.JPG
26.08.2014

Výtvor lektorky kurzu :)
26.08.2014

Dobrý den, velice vám
děkuji za návod na toto
pouzdro. už dlouho jsem
toužila si takové
ušít a i když mé
šicí zkušenosti jsou
jen zanedbatelné, podle
vašich fotek s popisky
to šlo úplně samo.
Ještě jednou díky a
těším se na další
skvělé nápady.

25.02.2014

... malý Pešek 2011 -
Jindřiši!ka, Maruška,
Pavla, Zuzka, Silvana,
děkuj

15.09.2013

kufrik spredu 1.jpg
12.12.2011

mořský swap 2011
22.11.2011

PB0814841.JPG
08.11.2011

pešek 2011
08.11.2011

malý Pešek
27.10.2011

upravený konečný
můj.JPG

25.09.2011

Velikonoční premiéra

1. část   2. část   3. část   4. část   5. část   6. část   7. část  

Vítám Vás u druhého dílu šití velikonočního mystery quiltu. Dnes si odpočineme od drůbeže a budeme šít něco dokonale jarního - tulipány - a jako bonus je tam i šnek. Rozměr bloku je 20x30 cm bez přídavků na švy (21,5x31,5 cm s přídavky)

tulipany_nakres.jpg

Podklad jsem opět zvolila světlý, ale použila jsem jiné látky, než na prvním bloku. Vy klidně můžete použít stejné - quiltu dodáte jednotnost místo mnou zvolené pestrosti. Já osobně se rozhodla pro změnu, a učím se ruční aplikace. Vy aplikujte jak jsme zvyklé, je možné použít entl, stoličkový steh nebo i jen rovné prošití (stejně jako Lise Bergene v Kouzelném patchworku). Je možné, že nakonec ušiju quilty dva.

Budete potřebovat:

Jeden obdélník 15,5*25,5 cm
čtyři čtverečky 4,5*4,5 cm
čtyři obdélníčky (ve stejné barvě) - dva 4,5*15,5 cm a dva 4,5*25,5 cm

Já na podklad opět použila světlé látky. Můžete se rozhodnout i pro rámeček v různých barvách - fantazii se meze nekladou. Sešijeme do bloku, stejně jako v prvním díle. Nejprve jsem sešila středový díl s delšími obdélníčky a kratší obdélníčky se čtverečky, ale zde doporučuji nepřišít spodní pruh, ten jsem přišila až po přišití tulipánové aplikace - hezky jsem tak zakončila spodek květiny. Šneka jsem aplikovala až nakonec. Mé tulipány jsou červené - červenou mám ráda :)

Ruční aplikace se od strojové liší tím, že se dílky nestříhají přesně, ale se zhruba s půlcentimetrovým přídavkem. Ty se pak při šití zahýbají dovnitř. Použila jsem pavučinku - ta má proti vliselínu jednu velmi příjmenou výhodu. Vystříhané dílky jsem nažehlila přes pečící papír - pavučinka se mimo látku spekla a dílky šly snadno vytrhat.

Stonky jsem střihla jako 2 cm široké šikmé proužky - snadno se pak zahýbají, rovné by varhánkovaly. Stonky jsem aplikovala jako první, pak po dílech květy a až nakonec listy. Po přišití spodního pruhu podkladového dílu jsem naaplikovala šneka (kterého můžete vynechat) a vyšila mu spirálu ulity a tykadla. Ty jen pro názornost, pravděpodobně je před quiltování vypářu a vyšiji je až na hotový quilt - to říkám jen jako tip pro ty, kteří to chtějí udělat stejně jako já.

tulipany.jpg

Dostala jsem dotaz na rozměry pro ty, kteří šijí v palcích. Můžete si zvolit vlastní velikost, jen doporučuji dodržovat zvolený rozměr rámu podkladových dílků (já mám 3 cm, 4,5 cm s přídavky) a nezapomenout přizpůsobit velikosti bloků... Letící husy ušijte v přibližné velikosti (5x10 cm jedné husy bez přídavku), budete si pak muset trošku vyhrát s kompletací dílů - ale neměl by to být problém, jen si upravíte velikost spojovacích proužků :)

A ještě jedna novinka - pod jednotlivými díly je možné i diskutovat - diskuse bude společná pro všechny díly jednoho mystery. :)


pdf verze textu


schéma

 
Vložení fotografie
Nová fotografie: 
Popis fotografie: 


Musíte být přihlášení
 
kunhutky@seznam.cz