Kunhůtky - Patchwork

Uživatel: Přihlásit se
 

 Aktuality

 Diskuze

 Články

 Vzkazy

 Akce

 Návody

 Postupy

 Mystery

 Galerie

 Blog

 Registrace

 Přihlášení

 

large1.JPG
26.08.2014

Výtvor lektorky kurzu :)
26.08.2014

Dobrý den, velice vám
děkuji za návod na toto
pouzdro. už dlouho jsem
toužila si takové
ušít a i když mé
šicí zkušenosti jsou
jen zanedbatelné, podle
vašich fotek s popisky
to šlo úplně samo.
Ještě jednou díky a
těším se na další
skvělé nápady.

25.02.2014

... malý Pešek 2011 -
Jindřiši!ka, Maruška,
Pavla, Zuzka, Silvana,
děkuj

15.09.2013

kufrik spredu 1.jpg
12.12.2011

mořský swap 2011
22.11.2011

PB0814841.JPG
08.11.2011

pešek 2011
08.11.2011

malý Pešek
27.10.2011

upravený konečný
můj.JPG

25.09.2011

Mincovka na drobné

Ideální do malé kabelky na drobné mince. Na koupaliště, pro děti... Nebo jen tak do kapsy když nechceme riskovat ztrátu velké peněženky

mincovkaO.jpg

S mincovkou se dají dělat velké věci :) Ozdobit, pošít korálky, na vrchní díl udělat pidibloček třeba přes papír... Nebo si ji ušít jen tak pro radost :)

schema.jpg

Na nejjednodušší variantu stačí sendvič o rozměru 17*23 cm, šikmý proužek na lemy a jedno magnetické zapínání. A to je vše.

mincovka1.jpg

Na sendvič jsou potřeba celkem tři vrstvy, takže třikrát stejně velký obdélník - já použila kus starých riflí, silný termolín a podšívku.
Dala jsem je k sobě a hustě prošila nití - čím je prošití hustší, tím je mincovka pevnější. Dá se prošít do mřížky, vyzkoušet proužky ozdobných stehů, pohrát si volným quiltováním...

Když je proquiltováno, položíme na sendvič šablonku, obkreslíme a vystřihneme všechny tři díly.

mincovka2.jpg

V dalším kroku je potřeba olemovat oba rovné kraje kapes. Já zde lemuji šikmým proužkem, ale kapsy je stejně dobře možné olemovat proužkem rovným. Jsou rovné, tak je to jedno :)
Také je možné přidat na vrchní díl poutko, ouško nebo něco podobného. Hrana přehnutí je přesně ve středu, tak není problém najít to správné místo. Já zde přidala dvě poutka - stačilo na ně jedno původní poutko z riflí, ze kterých je i mincovka.

mincovka3.jpg

A následuje poslední krok, bohužel ten nejnepříjemnější... Sešijeme kapsy a vrchní díl. S malou kapsičkou je to hračka, ta se nijak neskládá - takže ji lze snadno přišpendlit okraj na okraj s topem. Menší problém nastane při pasování druhé kapsy - prostým přehnutím zjistíme středy topu a kapsy a ty k sobě přiložíme a sešpendlíme nebo sestehujeme k sobě i zbytek. Jako pomůcka může sloužit to, že kraje kapes se při správném sešití přesně dotýkají.

Když máme připraveno, olemujeme celou mincovku šikmým proužkem a začistíme...

mincovka4.jpg

Teď už zbývá pouze připevnit zapínání. Já si oblíbila magnetické a u mincovky ani není třeba řešit krytí spodní části jako například u pouzdra na mobil, kde nám záleží na tom, aby se mobil nepoškrábal. U mincovky je nám to naštěstí úplně jedno :)

mincovka5.jpg

Střih na mincovku si můžete vytisknout ze souboru PDF, který je pod textem. Pozor, u mincovky nepřidáváme žádný přídavek na švy.
Přeji hodně zdaru :)


schéma

 
Vložení fotografie
Nová fotografie: 
Popis fotografie: 


Musíte být přihlášení
 
kunhutky@seznam.cz