Kunhůtky - Patchwork

Uživatel: Přihlásit se
 

 Aktuality

 Diskuze

 Články

 Vzkazy

 Akce

 Návody

 Postupy

 Mystery

 Galerie

 Blog

 Registrace

 Přihlášení

 

large1.JPG
26.08.2014

Výtvor lektorky kurzu :)
26.08.2014

Dobrý den, velice vám
děkuji za návod na toto
pouzdro. už dlouho jsem
toužila si takové
ušít a i když mé
šicí zkušenosti jsou
jen zanedbatelné, podle
vašich fotek s popisky
to šlo úplně samo.
Ještě jednou díky a
těším se na další
skvělé nápady.

25.02.2014

... malý Pešek 2011 -
Jindřiši!ka, Maruška,
Pavla, Zuzka, Silvana,
děkuj

15.09.2013

kufrik spredu 1.jpg
12.12.2011

mořský swap 2011
22.11.2011

PB0814841.JPG
08.11.2011

pešek 2011
08.11.2011

malý Pešek
27.10.2011

upravený konečný
můj.JPG

25.09.2011

Pipi, pipi - drobný ptáček

Tento ptáček není můj nápad a nevím ani, kdo první s touto vychytávkou přišel - pokud sem autorka nápadu zavítá, napišete mi, prosím, do diskuse, protože ráda poděkuji - a snad se nebudete zlobit, že sem návod na ptáčka dávám. Viděla jsem tyto ptáčky ve velké verzi jako velikonoční slípky, ale takhle v malém se mi líbí mnohem víc. :)
Šiju je pořád a našila jsem jich už velmi mnoho, je to taková malinká rychlá drobnůstka, které potěší nejen obdarovaného, ale těší i mě, když je šiju. Pod rukama se mi líhnou tak rychle, že je jejich výroba potěšení :)

ptacek1.jpg

První pipinku dostaly holky od tety CHOIVY a mají ji doteď, je zelená s oranžovým zobáčkem a je naplněná levandulí - stále ještě krásně voní. Kdyby se voňaví ptáčci uložili do zásuvek s prádlem a do skříní, budou nejen těšit vzhledem, ale také svou vůní... Tak mě napadá, že jich asi pár voňavých vyrobím babičkám. :)
Každopádně nám byl jeden ptáček málo a tak jsem se je chca-nechca musela naučit šít. Je to velmi jednoduché a doufám, že Vás ptáčci potěší tak jako nás.

ptacek2.jpg

Potřebujeme jen kousek hrubšího provázku nebo příze na ocásek a nožky, kousek výplně (používám odstřižky vatelínu), hrubší nit na zavěšení ptáčka, a dva kousku látky - červený čtvereček 4x4 cm na zobáček a barevný obdélníček 6x10,5 cm na tělíčko ptáčka.

ptacek3.jpg

Červený čtvereček poskládáme - nejprve úhlopříčně, pak napůl a ještě jednou napůl - vznikne trojúhelníček zobáčku. Na fotce jsou spíchnuté špendlíkem kvůli focení, ale já je nespínám, jen složím, vložím do přehnutého obdélníčku a prošiji jednu stranu.

ptacek4.jpg

Pak kolem dvou prstů omotám kousek příze - stačí tři nebo čtyři otáčky - vložím na druhou stranu tělíčka (ustřiženými konci směrem ven) a opět prošiji.

ptacek5.jpg

Převrátím na líc a vložím kousek výplně - ptáčci nemusí být vycpaní nijak důkladně - stačí prostě jen kousek výplně (nebo voňavé levandule).

Na nožky potřebuji další kousek příze, většinou stříhám odhadem 60 cm příze (odměřuji jen nahrubo podle řezací podložky), přeložím na čtvrtiny a oba konce zakončím uzlíkem.

ptacek6.jpg

Nyní jen zahnu okraje, dovnitř vložím přípravené nožky složím šev na šev, zkontroluji, že jsou nožky stejně dlouhé a prošiji na stroji.

ptacek7.jpg

Všimněte si, stačily jen tři švy – a ptáček je skoro hotový... Ze stroje mi většinou leze dlouhá řada ptáčků hezky spojené šicí nitkou nožku u nožky... tový.

Očička se dají vyšít, ale já jsem lenošná a očka jen namaluji jako malé černé tečky.

ptacek8.jpg

A je tu úplně poslední krok – přesně mezi hlavičky a zadeček provléknu silnější nitku až do švu mezi nožky, vrátím zpět a malinko popotáhnu. Uzlíkem zajistím (ptáček je tak malinko zmáčlý a pěkně drží tvar), druhým uzlíkem zajistím délku šňůrku tak jak potřebuji a je hotovo.

Když chcete udělat radost, navěste pár ptáčků na klacík nebo špejli a máte originální závěs pro děti, přišitím pevnějšího oka máte přívěšek na batoh, klíče nebo mobil, jednotlivě si můžete ptáčky navěsit na stromeček nebo jen tak po pokojových kytkách – je to maličká milá blbinka...

ptacek9.jpg

Podívejte, stačila jen chvilka a je tu hejno ptáčků... :)


Jméno: 


Musíte být přihlášení

Vzkaz  G
aninka
Příspěvků: 
Online: 18.10.2014 14:28:55

09.09.2011 06:24:54

tak kdyby mě včera někdo viděl, tak by si řekl, že jsem adept na uzavřený pavilon jistého odd. Zkrátka od rána jsem dělala asi 35 ptáčků na přání dcery, která je v láznícha zadání úkolu znělo \"něco pro sestřičky\" . Nejdříve jsem myslela levandul. srdéčka, ale šít kolem 10-15 srdéček mě moc nelákalo, tak jsou levandu. ptáčci.
Návod výborný, srozumitelný-dííky moc.

Záznamů: 1-1 z celkem 1   Začátek | Předchozí | Následující | Konec 

kunhutky@seznam.cz