Kunhůtky - Patchwork

Uživatel: Přihlásit se
 

 Aktuality

 Diskuze

 Články

 Vzkazy

 Akce

 Návody

 Postupy

 Mystery

 Galerie

 Blog

 Registrace

 Přihlášení

 

large1.JPG
26.08.2014

Výtvor lektorky kurzu :)
26.08.2014

Dobrý den, velice vám
děkuji za návod na toto
pouzdro. už dlouho jsem
toužila si takové
ušít a i když mé
šicí zkušenosti jsou
jen zanedbatelné, podle
vašich fotek s popisky
to šlo úplně samo.
Ještě jednou díky a
těším se na další
skvělé nápady.

25.02.2014

... malý Pešek 2011 -
Jindřiši!ka, Maruška,
Pavla, Zuzka, Silvana,
děkuj

15.09.2013

kufrik spredu 1.jpg
12.12.2011

mořský swap 2011
22.11.2011

PB0814841.JPG
08.11.2011

pešek 2011
08.11.2011

malý Pešek
27.10.2011

upravený konečný
můj.JPG

25.09.2011Romantická sada pro úžasnou dámu

Když potřebujete dárek pro milou dámu v krásných letech a navíc víte, že ji určitě potěší něco krásného a velmi, velmi romantického, můžete to rovnou vzdát - nebo zkusit popustit fantazii a pustit se do kombinace červené s bílou. Tato kombinace je velmi vděčná a vlastně nepotřebujete o mnoho víc než čtverečky.
Obyčejné a na první pohled nudné čtverečky jsou neobyčejně úžasné a umí být nesmírně efektní. Není třeba vždy kombinovat složité vzory, když se o efekt mohou postarat krásné barvy. Kdysi jsem z obyčejných červených a bílých čtverců ušila svůj první běhoun na stůl inspirovaný Lise Bergene - a dodnes patří k mým nejoblíbenějším.
Červená a bílá je jako dělaná nejen na Valentýna, ale také na romatické léto...

Romantika pro tetičku

Když romantika, tak rozhodně krémová, červená a k tomu něžné růže - nepoužila jsem ani jeden kousek jednobarevné látky a protože miluji pestrost, vybrala jsem ůzné červené a různé krémové.

Romantika pro tetičku

Nařezala jsem 4 cm široké proužky.

Romantika pro tetičku

Ty jsem nakombinovala po čtyřech tak, že se vždy střídala červená s krémovou, sešila a rozžehlila švy. V poslední době jsem si zvykla rožehlovat švy od sebe - ale sežehlení a sešití na zámeček bude fungovat úplně stejně.
Rozžehlené pruhy jsem zase rozřezala na 4 cm široké proužky.

Romantika pro tetičku

A ty jsem zase sešila - a rozžehlila... Měly vzniknout čtverce 11,5x11,5 cm, jenže moje čtvrtpalcová patka je o malinký chloupek užší - takže moje sešité čtverečkové čtverce měly 12x12 cm. V tomto případě mi to bylo naštěstí jedno, takže jsem vzala tuto velikost jako základ a řídila se podle ní.

Romantika pro tetičku

Nyní je čas kombinovat výsledný vzor. Jenže pozor, čtverce jsem chtěla použít "postavené na špičku", takže jsem potřebovala jak čtverečky, tak trojúhelníky. A v takovém případě je třeba dát pozor na rozměry a také na směr nitě.
Dořezala jsem další čtverce z krémové a květinové (velikost stejná jako u základních čtverečkových dílů), pak velké trojúhelníky (čtverec velikosti o 1,5 cm větší než u základního dílu rozříznout úhlopříčně na dva krajové troúhelníky) a malé trojúhelníky do rohů (čtverec velikosti o 3 cm větší než u základního dílu dvakrát rozříznout úhlopříčně na celkem čtyři stejné rohové troúhelníky) a začala různě skládat.
Zde je budoucí polštářek.

Romantika pro tetičku

A zde budoucí miniběhoun na ministolek.

Romantika pro tetičku

Sešito a rozžehleno - polštářek.

Romantika pro tetičku

Sešito a rozžehleno - běhoun.

Romantika pro tetičku

Topy polštářků - změřila jsem rozměr hotového středového dílu, připočítala jsem 1,5 cm a na jeden polštářek řízla dva čtverce (tedy na dva polštáře celkem čtyři) z růžičkové látky - ty jsem rozřízla úhlopříčně napůl a obšila středy - po rozžehlení jsem získala dva hotové topy.

Romantika pro tetičku

Klasický sendvič - top, výplň a podšívka.

Romantika pro tetičku

Zvolila jsem výrazné volné quiltování červenou barvou a musím přiznat, že mě tentokrát polštářky pořádně potrápily - zlomila jsem jehlu i quiltovací patku a praskla mi i žárovka u stroje... (Jehlu a žárovku jsem vyměnila, patku slepila a zpevnila drátkem - a mohlo se pokračovat)

Romantika pro tetičku

Ubrus stačilo jen olemovat 3,5 cm širokým rovným proužkem (našito z lícové strany, na rubové straně začištěno ručně neviditelným stehem)

Romantika pro tetičku

U polštářku jsem malinko podváděla, netrápila jsem se se skrytým zipem, ale zip jsem jsem našila po celé šířce , po stranách zapošila a pak jednoduše vystřihla plastovou část - švindl, já vím, ale byla to rychlovka ;)

Romantika pro tetičku

Po prošití i na lícové straně to nevypadá ošvindlovaně, že?


Jméno: 


Musíte být přihlášení

Vzkaz  G
Delinka
ikona
Příspěvků: 75
Online: 03.05.2015 09:00:38

11.02.2013 12:16:29

Kunhutky zase fungují !!! To je bezva ! Vždycky tu byly zajímavé nápady. Těším se=((=((=((

Záznamů: 1-1 z celkem 1   Začátek | Předchozí | Následující | Konec 

kunhutky@seznam.cz